MakeBlock Codey Rocky – programowalny robot edukacyjny


Codey Rocky jest sympatycznym robotem stworzonym do nauki programowania dla dzieci poprzez zabawę. Wykorzystuje aplikację mBlock, która wspiera programowanie blokowe Scratch oraz programowanie w języku Python. Codey przenosi dzieci w świat awangardowej technologii dzięki wbudowanym funkcjom sztucznej inteligencji oraz Internetu Rzeczy.

Codey Rocky, to tak naprawdę dwa inteligentne urządzenia, które łączą się w prosty sposób przy pomocy magnesów. Codey jest kontrolerem z przyciskami, może być wykorzystywany jako zwyczajny pilot IR do domowych urządzeń, lub pozwoli łączyć się z innymi robotami, za pomocą podczerwieni. Rocky jest jeżdżącą platformą, która współpracuje z Codey. Razem mogą wykonywać jeszcze więcej rzeczy.

Programowanie robota Codey Rocky

Robot łączy się z urządzeniami poprzez przewód USB lub bezprzewodowo przy pomocy WiFi lub Bluetooth. Codey Rocky nie wymaga znajomości programowania. Robot uczy w prosty sposób dzieci podstaw programowania dzięki aplikacji mBlock. Jest to wizualne środowisko programistyczne, oparte na Scratch. Programowanie odbywa się poprzez przeciąganie i upuszczanie graficznych bloczków na pulpicie programistycznym. Program umożliwia również programować robota w języku Python.

 

 

Robot jest kompatybilny z klocami LEGO Technic oraz MakeBlock Neuron, co umożliwia rozszerzyć jego możliwości i zastosowania.

Główne cechy robota Codey Rocky

  • Doskonały do rozwijania kreatywnego i logicznego myślenia
  • Sympatyczny wygląd i możliwość pokazywania emocji na ekranie
  • Wprowadza dzieci w świat robotyki oraz programowania
  • Pomaga zrozumieć nowoczesne technologie, takie jak IoT, czy AI
  • Idealny dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych
  • Kompatybilność z LEGO Technics oraz MakeBlock Neuron
  • Magnetyczne piny Pogo dla łatwego łączenia z MakeBlock Neuron
  • Prosty w programowaniu, umożliwia naukę języka Python

Robot dostępny jest pod adresem https://swiatprogramow.pl/makeblock-codey-rocky-programowalny-robot-edukacyjny.html