Będzie dobrze producenta Learnetic JUŻ DOSTĘPNY!


Dom Handlowy Oprogramowania jako dystrybutor Learnetic informujemy, iż program Będzie dobrze jako dzisiejsza premiera jest już dostępny!

Ma on na celu rozwijanie umiejętności emocjonalnych i społecznych oraz udzielanie pomocy psychologicznej i pedagogicznej w sytuacjach kryzysowych i traumatycznych, będzie dobrą, nową propozycją firmy Learnetic.

Na początku roku szkolnego odbyła się premiera programu „Będzie dobrze”. Jest to stanowisko opracowane przez pedagogów i psychologów i idealnie nadaje się na kursy zajęć terapeutycznych lub zajęć edukacyjnych.

Nauczyciele będą mieli do dyspozycji angażujące materiały interaktywne do pracy z uczniami w wieku 10+. Czterdzieści pytań podzielono na dwie grupy. Dziesięć z nich zajmuje się rygorystycznymi kursami zawodowymi z zakresu psychologii i pomocy dydaktycznej, a pozostałe trzydzieści zajmuje się ważnymi, aktualnymi tematami, takimi jak fałszywe wiadomości, depresja i dyskryminacja. Duży nacisk na przygotowanie materiałów wspierających stan psychiczny dzieci po traumie i długotrwałej izolacji.

Pomyśl inaczej to autorskie uniwersalne narzędzie, przy pomocy którego można określać nastroje, mówić o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, o marzeniach, wartościach i symbolach, a także zrobić trening twórczości, kreatywnego pisania, wymyślać metafory, bawić się w kalambury, kojarzyć z tytułami filmów, książek lub innych tekstów kultury.

Słowa mają moc to talia kart afirmacyjnych z krótkimi inspirującymi tekstami, które można wykorzystać na wiele sposóbów podczas pracy z całą klasą, grupą, a także indywidualnie. Karty powiązane są z tematami lekcji omówionych w programie Będzie dobrze, ale stanowią także świetną pomoc dydaktyczną same w sobie!

Zestaw pełen różnorodnych narzędzi pomocniczych

Program charakteryzuje się holistycznym podejściem autorów do wdrażania nowoczesnych pomocy edukacyjnych. W skład zestawu oprócz interaktywnego ekranu i tablicy multimedialnej wchodzą:

  • Dwa obszerne podręczniki metodyczne,
  • Zestaw oryginalnych kart „Myśl inaczej” do gier, zabaw i ćwiczeń,
  • Komplet oryginalnych kart „Słowa mają moc” na lekcje grupowe lub indywidualne,
  • Karty pracy i szczegółowe plany lekcji.

Dowiedz się więcej – zapraszamy:

https://swiatprogramow.pl/learnetic-bedzie-dobrze.html