mTalentowy kalendarz adwentowy już na Was czeka!


Czy istnieje lepszy moment na podróż po krainie baśni niż okres świąteczno-zimowy? Za oknem świat pokryty białym puchem, a wewnątrz drewnianej chatki pachnąca lasem choinka, bujany fotel, kominek z żywym ogniem, blask świec, ciepłe skarpety, sweter z norweskim wzorem, miękki koc, rozgrzewająca herbata i… „Choinka” Hansa Christiana Andersena!

Dom Handlowy Oprogramowania jako dystrybutor Learnetic w tym roku chcemy zaprosić Was do lektury. Dlatego mTalent Zestaw zabaw zimowo-świątecznych 2023 otwiera fragment baśni wraz z serią zadań pochodzących z programu, który stał się naszym najnowszym bestsellerem – mTalent Czytanie ze zrozumieniem.

Ponadto w tegorocznym wydaniu, pośród 24 ćwiczeń multimedialnych i kart pracy do wydruku, znajdziecie również przedsmak dwóch innych premierowych produktów z serii mTalent: mTalent Czytanie. Litery oraz mTalent Nauka języka polskiego jako języka obcego. Wisienkę na torcie (czy raczej gwiazdkę na choince) stanowi zadanie z programu mTalent Koncentracja i pamięć, abyście nie zapomnieli, co jest istotą tego magicznego czasu, a świętując, potrafili skupić się na tym, co najważniejsze 🙂 

Jak co roku zestaw wypełnia świąteczna atmosfera. Tworzą ją przepiękne tematyczne ilustracje i animacje. Nie zabrakło też przygotowanych specjalnie z myślą o Was świątecznych wersji znanych i lubianych przez dzieci mTalentowych postaci, które będzie można ujrzeć po prawidłowym wykonaniu zadania. Ekrany utrzymane w tematyce okołoświątecznej nie tylko wprowadzą Was w świąteczny nastrój, ale przede wszystkim – urozmaicą profilaktykę i terapię dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych oraz podopiecznych z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi.

Bezpłatny program prezentowy producenta Learnetic przypomina konstrukcją kalendarz adwentowy. Jednak sposób, w jaki będziecie pracować z zestawem, zależy wyłącznie od Was. Możecie, na przykład w ramach nagrody dla dziecka, na każdej lekcji/sesji sprawdzać, co kryje się pod jedną lub kilkoma bombkami. Możecie też wykonać wszystkie umieszczone na choince zadania po kolei na pojedynczym, przedświątecznym spotkaniu.

UWAGA! W tym roku zachowanie kolejności jest kluczowe, ponieważ spora część kalendarza opiera się na pracy z tekstem źródłowym. By jak najlepiej zapoznać się z tekstem, polecamy rozpoczęcie przygody z zestawem od rozwiązania dwóch pierwszych zadań. wydrukować tekst źródłowy, który znajduje się pod przyciskiem drukarki przy każdym ćwiczeniu dotyczącym fragmentu baśni „Choinka”.

Komplet zasobów producent udostępnia za darmo w ramach świątecznego upominku – z myślą o każdym, kto chciałby urozmaicić nowymi, tematycznymi ćwiczeniami multimedialnymi i tradycyjnymi zajęcia z dziećmi przedszkolnymi, wczesnoszkolnymi, a także z podopiecznymi z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zestaw zabaw zimowo-świątecznych 2023 możecie dodawać do swojego mTalentowego konta do końca karnawału 2024!

KATALOG mTalent 2023 dla całej serii znajduje się TU.