Obsługa mikrorachunków w programie WAPRO Mag


Obsługa mikrorachunków w programie WAPRO Mag

Dom Handlowy Oprogramowania jako główny dystrybutor WAPRO ERP przypominamy, iż od 01.01.2020 r. obowiązują mikrorachunki dla podatników, wg ustawy podatnicy powinni od początku roku kierować wszystkie wpłaty dot. PIT, CIT i VAT na nowe rachunki wygenerowane indywidualnie dla każdego podatnika.

Zgodnie z opublikowaną przez nas informacją z dnia 20 grudnia 2019 r. o zbliżających się aktualizacjach WAPRO Update umożliwiających wprowadzanie mikrorachunków w programie WAPRO Mag w dniu 08.01.2020 r. opublikowano obsługę mikrorachunków. Dzięki dostarczeniu nowej funkcjonalności do programu istnieje możliwość podpinania do firmy urzędu skarbowego a następnie kierowanie na niego wpłat w tworzonych dokumentach finansowych.

Sam mikrorachunek może być wygenerowany w dowolnym urzędzie skarbowym lub też na stronie Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego.
Interpretacje MF wyjaśniają, że jeden podatnik może mieć 2 mikrorachunki jeden skojarzony z numerem PESEL a drugi z NIP, w zależności od rodzaju należności może wpłacać na różne z nich.

Jeśli użytkownik przypisał w danych firmy nowy rachunek firmowy (System | Wybór firmy | Popraw | Rachunki bankowe firmy), a następnie oznaczył go jako mikrorachunek, to po zapisaniu ustawień rachunku oraz okna z edycją danych firmy nastąpi weryfikacja czy jest skojarzony z firma urząd skarbowy.

Jeśli jest i data od kiedy obowiązuje on dla danej firmy jest większa równa niż 01.01.2020 r. to program automatycznie skopiuje ten mikrorachunek dodany do firmy do rachunków urzędu.
Umożliwia to użytkownikom automatyczne wybranie mikrorachunku w trakcie tworzenia przelewu do urzędu skarbowego z tytułu rozliczeń.

Źródło: https://updates.wapro.pl/obsluga-mikrorachunkow-w-programie-wapro-mag/

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Dział Handlowy
bodydho@dho.com.pl

Serwis
dho@dho.com.pl